O klube

O klube

Vážení priaznivci žilinského basketbalu.

S radosťou Vám chcem oznámiť, že Žilina bude mať po rokoch opäť zastúpenie v najvyššej súťaží. Podarilo sa nám postúpiť z prvej ligy a vybojovať si miesto medzi elitou.

Samotný postup by však nestačil na to, aby sme mohli naskočiť do extraligy. Bolo potrebné zohnať finančné prostriedky. Základ položili bývalí hráči a priatelia basketbalu, za čo im ďakujeme!

V tejto sezóne budeme hrať pod názvom PP & TV RAJ ŽILINA. Ide o spojenie dvoch silných sponzorov: PORADCA PODNIKATEĽA a TV RAJ. Dúfam, že toto spojenie bude úspešne a dlhodobé.

Sme presvedčení, že správna cesta je dávať príležitosť hlavne domácim hráčom. Dlhé roky odchovanci nedostali šancu hrať za svoje rodné mesto a väčšinou ukončili kariéru po dovŕšení juniorského veku. Tento rok tú šancu dostanú a verím, že ju využijú. Keďže liga má svoju kvalitu, rozhodli sme sa doplniť káder o troch cudzincov.

Verím, že aj Vy sa tešíte z návratu basketbalu do Žiliny a budeme sa stretávať na zápasoch v športovej hale v hojnom počte. Chlapci budú potrebovať vašu podporu.

Ďakujem.

Ondrej Šoška
Generálny manažér