O klube

O klube

Vážení priaznivci žilinského basketbalu.

Dlhé obdobie pauzy sa končí a už čoskoro sa začína ďalší ročník basketbalovej extraligy (27. v poradí). Klub pracoval na novej sezóne poctivo, ihneď od skončenia tej minulej, čiže od marca tohto roka. Ja osobne som spokojný ako sa nám podarilo zložiť tím. Veľmi dôležité bolo, že sme udržali 2 najväčšie žilinské talenty - Rožánka a Merešša a podarilo sa presvedčiť k návratu aj skúseného srdciara Podhorského. Takisto veľké nádeje vkladáme aj do slovenského reprezentanta Tota, ktorý sa vracia zo štúdia v USA. Získali sme veľmi skúsených legionárov, Blagojevića a Stanojevića, ktorí sa výrazne presadzovali v českej alebo slovenskej lige. Práve neskúsenosť bola minulý rok našou najväčšou slabinou. Dôležití budú pre nás aj ďalší domáci odchovanci Ďuriš, Šváby, Turza, Erben a taktiež Pažický, ktorý sa však musí dať zdravotne dokopy. Verím, že všetci budú postupne získavať cenné minúty a vyrastú z nich kvalitní hráči pre extraligu. To iste platí pre Mátycha z Handlovej, ktorý ma veľký potenciál. Spokojní sme aj hráčmi z USA. Dickson a Jackson zapadli herne ako aj ľudsky.

Túto sezónu sme siahli po 4 cudzincoch. Dvaja hráči sú z USA a dvaja zo Srbska. Ide o zaujímavý mix rôznych basketbalových škôl, ktorý verím, že nám prinesie úspech. Skĺbiť mladosť so skúsenosťou, spojiť 2 svetadiely, rôzne herné štýly a urobiť z družstva tím, bude mať za úlohu tréner Ivan Kurilla. Patri k najlepším trénerom na Slovensku a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s ním.

Ďakujeme za podporu v minulej sezóne. Veríme, že sa v rovnakom počte budeme stretávať aj tento rok. Želáme veľa pekných športových zážitkov.

Ondrej Šoška
Generálny manažér

Ondrej Šoška
Generálny manažér