Aktuality

BK Slávia Žilina - Patrioti Levice 73:74

Slávia: Dickson 24, Woods 5, Hurtt a Rožánek po 2, Tot 1 (Wiggins 15, Merešš 12, Basabe 7, Jeftič 5)
Levice: Bojanovský 17, Juríček 12, Bachan 8, Krajčovič 7, Hot 2 (Perovič 13, Flemmings 7, Žiak 5, A. Harris 3)
Štvrtiny: 18:11, 18:26, 16:18, 21:19
TH: 14/11 - 9/7
Fauly: 15 - 18
Trojky: 8 - 9
Rozhodovali: Zubák, Karniš, Životský

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Bolo to veľmi vyrovnane stretnutie. Snažili sme sa dať po viróze tím dokopy, kedže vo Svite sme nastúpili v osemčlennej zostave. Mali sme na dosah víťazstvo proti kvalitnému súperovi, akým Levice určite sú. Začali sme veľmi dobre v defenzíve, to bolo rozhodujúce. V druhej štvrtine hlavne Perovič držal Levice v jednobodovom vedení kvalitnou streľbou. Druhy polčas sme sa dotiahli, ale v dramatickom závere Levice dali ťažké strely a preklopili misky váh na svoju stranu."

Oliver Tot, hráč Žiliny: "Od začiatku do konca to bol vyrovnaný zápas. Myslím si, že prvá štvrtina nám veľmi dobre vyšla, hlavne v defenzíve. Neskôr sme však nechávali ich podkošovým hráčom veľa voľných pozícií. Či to boli otvorené strely za tri alebo po akcii pick and roll, tak zostávali voľní pod košom. To nás brzdilo pred lepším výsledkom."

Michal Madzin, tréner Levíc: "Ako ukázalo skóre, bol to veľmi ťažký zápas. Po každej dobrej obrane a každom útoku som veľmi rád, že sme boli my tí šťastnejší. Zároveň si však myslím, že sme to boli práve my, čo sme väčšinu zápasu držali v rukách. Dúfam teda a verím, že to bolo zaslúžené víťazstvo pre nás."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Žilina je veľmi nepríjemný súper a som veľmi rád, že sme tu vyhrali, keďže sa tu nehrá vôbec ľahko. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, pri čom my sme nezačali dobre. Na polčas sme sa našťastie dotiahli. V druhom polčase mohol vyhrať v podstate ktokoľvek. Som rád, že sme tu dosiahli cenné víťazstvo."