Aktuality

Jakub Merešš: Bola to pre mňa skvelá skúsenosť

V sobotu sa v stretnutí proti Leviciam, po takmer mesiaci predstavíme opäť na domácej palubovke. Pred dôležitým zápasom sme vyspovedali Jakuba Merešša, ktorý si pred dvomi týždňami v dueli s Islandom pripísal svoj prvý štart v mužskej reprezentácii.

Máš za sebou premiéru v reprezentačnom drese. Aké máš pocity z úvodných zápasov predkvalifikácie?
Bola to pre mňa skvelá skúsenosť a určite som sa aj za tu krátku dobu niečo priučil. Osobné výkony moc hodnotiť nemôžem, ale doma s Luxemburskom som sa aj za krátky čas strávený na ihrisku snažil spraviť maximum a tak pomôcť tímu. Teší ma, že moja premiéra skončila víťazstvom. Škoda zápasu na Islande, ale aj taký je šport. Určite im to budeme chcieť doma oplatiť.

Sláviu čaká náročný záver sezóny s nahusteným programom. Aké sú ciele tímu do konca základnej časti?
Umiestniť sa čo najlepšie pred playoff, doladiť formu a hlavne dať sa zdravotne dokopy.

S Levicami sa nám tento rok nedarí. Aký bude kľúč k víťazstvu v nasledujúcom zápase?
Hrať tímový basketbal, byť agresívny a hlavne využiť domáce prostredie. Určite bude záležať aj na tom, koľko hráčov bude schopných nastúpiť. Veríme, že ako je zvykom, prídu fanúšikovia na zápas v hojnom počte a budú nás svojimi hlasivkami tlačiť dopredu.

Čo by si na záver odkázal fanúšikom?
Rád by som sa im poďakoval za podporu, ktorú nám dávajú počas celej sezóny a dúfam, že nás takto prídu povzbudiť aj v nasledujúcich zápasoch základnej časti a playoff.