Aktuality

Predkvalifikácia MS 2023 aj s trojicou hráčov BK Slávia Žilina

Slovenskú reprezentáciu čakajú úvodné dva zápasy prvého kola predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2023. Naši hráči najskôr privítajú doma Luxembursko (20. februára) a následne cestujú na Island (23. februára). V užšej nominácii nechýba ani trojica opôr BK Slávia Žilina Oliver Tot, Róbert Rožánek a Jakub Merešš. Pred úvodným zápasom sme položili všetkým rovnaké otázky:

 1. Kedy si dostal prvú pozvánku do seniorskej reprezentácie a aký to bol pocit?
 2. Aké sú tvoje očakávania do najbližších zápasov proti Luxembursku a Islandu?
 3. Aké sú očakávanie do celej predkvalifikácie MS 2023?

Oliver Tot

 1. Myslím si, že to bolo v roku 2013, keď som dostal pozvánku od trénera Grznára. Mal som vtedy 18 rokov. Samozrejme som mal obrovskú radosť, že sa dostavila odmena za tvrdú prácu.
 2. Do týchto zápasov treba ísť s rešpektom, ale sebavedomo. Myslím si, že máme na to, aby sme oba zápasy vyhrali, no treba zamakať.
 3. Teraz je dôležité sústrediť sa len na nasledujúce dva zápasy. Ak ich zvládneme, potom môžeme rozmýšľať o ďalších fázach kvalifikácie.

Róbert Rožánek

 1. Prvýkrát som mal pozvánku ešte pred odchodom na ME do 20 rokov v roku 2016, kedy sa konalo veľké sústredenie s mladými hráčmi. Medzi dvanásť nominovaných na zápas som sa dostal v lete v roku 2018, keď sme hrali proti Švajčiarsku.
 2. Ťažko vopred hodnotiť, nakoľko nemám ešte o súperoch žiadne informácie, ale jednoznačne si myslím, že do každého zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať. Hlavne domáce zápasy budú musieť byť podľa mňa povinnou jazdou.
 3. Myslím si, že očakávania sú jednoznačné a to vyhrať skupinu a postúpiť ďalej.

Jakub Merešš

 1. Úplne prvú pozvánku na sústredenie seniorskej reprezentácie som dostal, keď som bol v reprezentácii do 20 rokov, no bohužiaľ som sa nemohol zúčastniť kvôli zraneniu členka. Pocity to boli určite motivujúce a zároveň to bola pre mňa česť.
 2. Určite ísť do každého zápasu s tým, že chceme vyhrať a hrať najlepšie ako vieme.
 3. Moje osobné ciele sú nabrať nové skúsenosti, snažiť sa podávať čo najlepšie výkony a posunúť sa dopredu po hernej stránke.