Aktuality

BK Slávia Žilina - Inter Bratislava 77:75

Žilina: Sapp 19, Merešš 13, Dickson 10, Tot 7, Wiggins 4 (Basabe 13, Rožánek 6, Jeftič 5, Hoferica 0)
Inter: Baťka 15, Abrhám a Ihring po 12, Funderburk 9, Skinner 6 (Körner 7, Bulatovič 6, Fusek a Vlahovič po 4, Alcegaire 0)
Štvrtiny: 25:15, 17:19, 18:20, 17:21
TH: 28/12 - 14/12
Fauly: 17 - 27
Trojky: 9 - 5
Rozhodovali: Šarišský, Margala, Kiss

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Ukázali sme veľmi kvalitnú obranu. Všetci, ktorí vyšli na ihrisko, bojovali od prvej až po poslednej sekundy zápasu. Dokázať v polčase ubrániť Inter na 34 bodov je vizitka skvelej obrany. Boli samozrejme aj krízové situácie, keďže Inter nie je súper, ktorý sa zloží v priebehu zápasu. Jednou z nich bolo, keď Inter hral s tromi vysokými hráčmi. Ako som ale povedal pred zápasom, každý tím je zdolateľný, ak ste na 100% koncentrovaní počas celého zápasu. To sme splnili. Sme veľmi radi za toto víťazstvo, keďže Inter sa neporáža vôbec ľahko."

Jakub Merešš, hráč Žiliny: "Musím povedať, že čo sme si povedali, to sme splnili. Hrali sme počas zápasu agresívne. Prvú štvrtinu sme vyhrali o 10 bodov, čo nás nakoplo do zápasu. Som rád, že sme vyhrávali skoro počas celého zápasu a že sme ho dokázali aj vyhrať. Kľúčovým faktorom bola určite agresívna obrana a taktiež úspešné strely za 3 body."

Aramis Naglič, tréner Interu: "Bol to veľmi dobrý, tvrdý a atletický zápas. Žilina ukázala viac istoty a otvorila veľmi dobre zápas. Veľa našich hráčov nebolo v správnom rytme. Takýto zápas nám ukazuje čo môže nastať v play off. Myslím si, že Žilina je veľmi silná doma a kľudne môže prejsť cez Prievidzu. Ak sa tak stane, tak vieme čo môžeme od Žiliny očakávať. Teraz by som rád zagratuloval Žiline k víťazstvu."

Mário Ihring, hráč Interu: "Žilina sa na nás pripravila veľmi dobre. My sme nevedeli odpovedať prvý polčas, no druhý polčas sme sa vrátili do hry. Žilina trafila veľa dôležitých striel a teda si myslím, že súper má zaslúžené víťazstvo."