Aktuality

Žilinský basketbal má svoju hymnu

Po opätovnom návrate na basketbalovú mapu sa žilinský mužský basketbal pod značkou BK Slávia Žilina plnohodnotne etabloval v Slovenskej basketbalovej lige. Filozofia stavania na odchovancoch a úspešná sezóna 2018/19 priniesli pravú basketbalovú eufóriu. Domáce zápasy bývajú pravidelne zaplnené do posledného miesta a verní fanúšikovia neváhajú navštevovať ani stretnutia na ihrisku súperov. Zatiaľ poslednou „akvizíciou“ je klubová hymna od rapera Roska, na ktorú nechýba ani videoklip. Pred oficiálnou premiérou sme autora hymny vyspovedali.

Ahoj. Ako by si sa fanúšikom predstavil?
Ahoj som Žilinčan a vystupujem pod prezývkou „Rosko“. Robím rap a bavím sa hudbou už zopár rokov.

Mužský basketbal v Žiline bol dlhšiu dobu v úzadí. Ako si vnímal, keď sa tím opäť rozhodol štartovať v najvyššej súťaži?
Po postupe do SBL som bol veľmi rád, že náš basketbal je presne tam kde má byť. Žilinskí fanúšikovia sú najlepší a v športovej hale je vždy veľký hukot. Baví ma, keď naši ľudia vedia dohnať chalanov vždy k čo najlepším výkonom. Bol som párkrát na zápasoch a mal som silné emócie ako zo zápasu, tak aj z fanúšikov. Práve pre atmosféru a bojovnosť našich hráčov, práve preto basketbal.

Už vieme, že sa venuješ rapu a k basketbalu máš vzťah. Ako vznikol nápad spraviť hymnu pre BK Slávia Žilina?
S nápadom prišlo vedenie klubu a ja som sa toho chopil všetkými desiatimi. Keďže som fanúšik žilinského športu netrvalo dlho a pieseň uzrela svetlo športovej haly v Žiline.

Na jednom z domácich zápasov sa natáčal aj klip. Aké si mal pri tom pocity?
Priebeh natáčania bol skvelý, užíval som si každú minútu. Točilo sa pred a počas zápasu a atmosféru z publika som zažil na vlastnú kožu, čo bolo top. Tak isto bol skvelý prístup pána Ondreja Šošku, ktorý vybavil všetko tak, aby točenie prebehlo bez problémov. Ondrejovi veľké ako aj hráčom a všetkým fanúšikom, ktorí v ten deň urobili skvelú atmosféru patrí veľké ďakujem. Žilinskí fanúšikovia sú skvelí, fandia za každých okolností a to je v tejto dobe obdivuhodné.

Žilinský basketbal je v najvyššej súťaži už tretiu sezónu, s čím sa zvyšujú aj očakávania verejnosti. Aké sú tvoje?
Očakávania ? Tie nemám. Ide sa od zápasu k zápasu, vždy sú tu emócie a ja milujem emócie.

Čo by si odkázal fanúšikom basketbalu?
Ľudia príďte na zápasy BK Slávia Žilina, užite si atmosféru a fandíte naším „šošonom“.