Aktuality

Jozef Galdun priblížil Basketbalový večer Slávia Žilina

Žilinu čaká jedinečná basketbalová exhibícia. Basketbalový večer Slávia Žilina prinesie v sobotu 21. 9. od 17.00 v športovej hale na Rosinskej ceste fanúšikom bohatý program a množstvo zábavy. O tejto akcii viac prezradil predseda správnej rady BK Slávia Žilina Jozef Galdun.

Čaká nás Basketbalový večer Slávia Žilina. Mohli by ste fanúšikom priblížiť o akú akcie ide?
Na úvod sezóny 2019/20 chceme našim fanúšikom predstaviť nový názov klubu, hráčsky káder, realizačný tím a tiež odprezentovať veľmi úzku spoluprácu s chlapčenským mládežníckym basketbalom reprezentovaným BK Victoria Žilina. Ako bývalý hráč a tiež aj tréner Slávie VŠDS, ktorý v Žiline zažil basketbalový klub s kompletne vytvorenou pyramídou od prípravky až po mužov, som privítal víziu akcionárov BK Slávia Žilina, opäť sa vrátiť k tomuto formátu. Osobne to považujem za cestu ako dostať mužský basketbal v Žiline, ale aj na Slovensku na vyššiu úroveň ako je v súčasnosti.

Ako vznikol nápad usporiadať toto podujatie?
Pri príprave novej sezóny, ešte v júli tohto roku, sme si spracovali marketingový plán, kde sme stanovili akou formou budeme komunikovať s verejnosťou, médiami, mestom, VÚC a fanúšikmi. Táto „promo“ akcia sa nám javila ako veľmi dobrá forma prezentácie „nového“ BK Slávia Žilina.

Na koho všetkého sa môžu fanúšikovia tešiť?
Na celý A-tím pre sezónu 2019/20, ktorý bude súťažiť v najvyššej Slovenskej basketbalovej lige a aj naše B družstvo, v ktorom dostanú priestor mladí hráči z A-tímu spoločne s talentovanými a perspektívnymi hráčmi práve z juniorky BK Victoria Žilina. Okrem toho sa na palubovke v exhibičnom skrátenom zápase predstavia bývalí hráči, ktorí už ukončili aktívnu činnosť, ale v minulosti hrávali za Sláviu VŠDS Žilina. Aby sme dokázali našu víziu vytvorenia basketbalovej pyramídy, v prestávkach zápasov sa predstavia aj mladí hráči z BK Victoria Žilina.

Spomenuli ste množstvo zápasov. Čaká fanúšikov aj niečo ďalšie?
Celý Basketbalový večer Slávia Žilina okoreníme súťažou pre divákov a tiež súťažami zručností medzi aktívnymi hráčmi. Po zápasoch bude nasledovať autogramiáda. Samozrejme máme aj ďalšie prekvapenia, ale tie prezrádzať nechcem.

Čo osobne od podujatia očakávate?
Pekné prežitie sobotného basketbalového podvečera a propagáciu basketbalu. Veľmi sa teším na fanúšikov žilinského basketbalu, ktorí vždy vedeli vytvoriť perfektnú atmosféru.