Aktuality

Lukáš Hoferica sa vracia do Žiliny

Po trojici Merešš, Podhorský a Rožánek sa BK Slávia Žilina dohodla na spolupráci aj s ďalším odchovancom. Z Handlovej sa do Žiliny opäť vracia 202 cm vysoký pivot Lukáš Hoferica. Hofericu si priaznivci žilinského basketbalu pamätajú najmä zo sezóny 2010/11, v ktorej bol členom bronzového tímu. Skúsený 30-ročný basketbalista pôsobil v minulosti okrem Žiliny aj v Karlovke, Interi či Komárne. V minulej sezóne si v drese Handlovej pripísal v priemere 7,6 bodu, 4,9 doskoku a 1,5 asistencie na zápas. Staronovú posilu sme pri príležitosti návratu vyspovedali.

Prečo si sa rozhodol pre návrat do Žiliny?
Dohodli sme sa na rozumných podmienkach a pozitívne vnímam aj ambície klubu posunúť sa v ligovej tabuľke opäť o niečo vyššie.

Po rokoch sa opäť vraciaš do Žiliny. Ako spomínaš na svoje predchádzajúce pôsobenie v Žiline?
Na mládežnícke časy samozrejme v dobrom. Čo sa týka seniorskej kategórie, najradšej spomínam na bronzovú sezónu 2010/11. Ako žilinskí odchovanci, doplnení kvalitnými zahraničnými hráčmi, sme dosiahli veľký úspech. Bolo to úžasné.

Pred dvomi sezónami sa vrátila najvyššia súťaž do Žiliny. Ako si to z pohľadu odchovanca vnímal?
Rozhodne pozitívne. Žilina určite patrí na najvyššiu basketbalovú scénu. Ľudia v klube vynaložili obrovské úsilie, aby sa klub dostal opäť do SBL.

Ako hodnotíš minuloročné výsledky Žiliny?
Klub má za sebou výbornú sezónu. Mladý tím bojoval od začiatku až do konca a umiestnil sa na peknom piatom mieste.

Mohol by si už takto predčasne prezradiť tvoje očakávania do nasledujúcej sezóny?
Rád by som zabojoval o medailu.