Aktuality

BK Slávia Žilina v sezóne 2019/2020 aj s kapitánom Michalom Podhorským

Ďalší z členov úspešného kádra zo sezóny 2018/19 pokračuje v drese BK Slávia Žilina. Po predĺžení spolupráce s dvojicou Merešš – Rožánek, bude v klube naďalej pôsobiť aj kapitán z uplynulej sezóny 31-ročný krídelník Michal Podhorský. Podhorský patril k najskúsenejším hráčom tímu Ivana Kurillu a je ďalším odchovancom, ktorý bude aj v nadchádzajúcom ročníku Slovenskej basketbalovej ligy pôsobiť v tíme BK Slávia Žilina. Michala sme vyspovedali o jeho doterajšom pôsobení v klube a o cieľoch do nasledujúcej sezóny.

Ako by si zhodnotil sezónu 2018/2019
Na začiatku by som chcel poďakovať vedeniu klubu, za vytvorenie výborných podmienok a za prejavenie dôvery v podobe kapitánskej pásky. Je to pre mňa česť. Čo sa týka sezóny, po skončení som mal zmiešané pocity. Mrzelo ma vypadnutie v štvrťfinále so Svitom a to zatieňovalo kusisko dobre vykonanej práce počas základnej časti. Teraz, keď sa na to pozerám s odstupom, tak 5. miesto nieže bolo reálnym obrazom našich možností, ale urobili sme toho dosť nadplán. Osobne ma teší fakt, že sme v sezóne dokázali aspoň raz poraziť každého súpera.

Prečo si sa rozhodol pokračovať v klube?
Toto rozhodnutie padlo ešte minulý rok, nakoľko sme sa dohodli na dvojročnom kontrakte. Minulú sezónu som si užil, bavila ma a už sa teším na tú ďalšiu

Aké sú klubové a tvoje osobné ciele do nasledujúcej sezóny?
Pokiaľ ide o klubové ciele, stotožňujem sa s filozofiou, ktorú prezentuje vedenie. Ak by som to mal konkretizovať, je to každoročné zlepšovanie sa, či už ide o zázemie pre fungovanie klubu, samotné výsledky v súťaži alebo ponúknutie priestoru žilinským odchovancom. Na odhadovanie konkrétneho umiestnenia je ešte skoro. Až samotná súťaž a prvé zápasy ukážu, ktorý klub na čo má. Ja osobne by som chcel prejsť prvým kolom play-off a zabojovať tak o medaily. Bolo by pekné rozlúčiť sa s kariérou s plackou na krku a pred rodným publikom.