Aktuality

Jakub Merešš pokračuje v BK Slávia Žilina

Výbornou správou pre klub BK Slávia Žilina, ale aj pre všetkých priaznivcov žilinského basketbalu je predĺženie spolupráce s Jakubom Mereššom. Merešš patril v predchádzajúcej sezóne k oporám tímu a v zápasoch si pripísal v priemere 13,0 bodu a 7,1 doskoku. Spomedzi Slovákov bol druhý najlepšie bodujúci a rovnako druhý najlepšie doskakujúci (9. celkovo) hráč Slovenskej basketbalovej ligy.

„V klube som mal vytvorené adekvátne podmienky. V tíme som sa cítil veľmi dobre, dostával som veľa priestoru, vďaka čomu som mohol herne rásť. Dôležitú úlohu zohrala aj škola. Tento rok som skončil bakalárske a chcem ďalej pokračovať na inžinierskom štúdiu. V Žiline som navyše doma,“ prezradil hlavné dôvody pokračovania v spolupráci 23-ročný, rovné dva metre vysoký podkošový hráč.

Člen širšieho reprezentačného kádra patril k hlavným strojcom úspešnej sezóny 2018/19, v ktorej Žilina prekvapujúco obsadila piate miesto po základnej časti. „Moje pôsobenie v Žiline hodnotím pozitívne. Myslím si, že počas dvoch sezón som urobil určitý hráčsky progres. Samozrejme stále mám ešte čo zlepšovať,“ doplnil Merešš.

S BK Slávia Žilina sa dohodol na dvojročnej spolupráci. „Moje osobné ciele sú zlepšenie hry, naberanie skúseností a z tímového hľadiska obsadenie čo najvyšších priečok. Atmosféra na domácich zápasoch je jedna z najlepších v lige. Teším sa na novú sezónu a dúfam, že nás ľudia budú chodiť podporovať tak ako aj minulý rok,“ uzavrel žilinský odchovanec.