Aktuality

I. Kurilla: dali sme fanúšikom veľký darček

V poslednom kole pred vianočnými sviatkami sme privítali na domácej palubovke lídra z Bratislavy. Kolektívnym výkonom sme Interu pripravili len tretiu prehru v sezóne. Na zápas sme sa bližšie pozreli s trénerom Ivanom Kurillom.

V stredu sme sa predstavili proti vedúcemu tímu SBL. Ako to hodnotíte?
Všetci sme si uvedomovali, že v poslednom kole druhej štvrtiny SBL nás čaká veľmi náročný a ambiciózny súper, ktorý niekoľko rokov dokazuje svoje postavenie a hrá vždy o titul. Vedeli sme aj to, že ide o posledný zápas pred sviatkami. Naša motivácia je hrať v každom zápase naplno a byť pripravení. Vieme, že Inter trestá každú chybu, preto sme museli byť veľmi koncentrovaní. V zápase sme ukázali výbornú tímovú obranu a dokázali sme, tak kvalitného súpera, akým Inter je, udržať na dištanc. Dokázali sme takticky zvládnuť náročný záver a preto sme boli úspešní.

Čo bolo kľúčom k víťazstvu?
V prvom rade sme podali kolektívnu obranu na slušnej úrovni. Počas zápasu samozrejme nastali krízové situácie, ale tie sme boli schopní riešiť. Je škoda, že basketbalová obec veľmi nepozerá na defenzívne výkony, ale v tomto zápase ukázal Róbert Rožánek svoju platnosť na oboch koncoch palubovky. Individuálna obrana či už Kinneyho, Bulatoviča alebo neskôr Smitha, ktorý je lídrom tímu, bola kľúčová. Absolútne nezáleží na tom, koľko bodov skóroval. Dôležité je to, že dokázal týchto hráčov ubrániť. Sú zápasy, kedy potiahne tím ako líder strelecky, ale som veľmi rad, že sú aj zápasy ako tento, v ktorých neskóruje veľa, ale potiahne tím v obrane. V našom tíme to je vyvážené, to treba zdôrazniť. Málokto si tieto situácie všíma, ale chcel by som vyzdvihnúť, že to je základ.

Čakajú nás vianočné sviatky. Ako ich strávite?
Pred sviatkami sme dali žilinským fanúšikom veľký darček. Poraziť Inter Bratislava nie je nikdy jednoduché, ale znova by som chcel zopakovať, že zostávame stále na zemi. Sme tím, ktorý chce byť hlavne zodpovedný v obrane a je pred nami ešte veľmi veľa práce. Prichádzajú sviatky a pre nás je veľmi dôležité, aby sme ich strávili v kruhu rodiny a nabrali nielen fyzickú, ale hlavne psychickú silu. Prestávka nám príde vhod. Verím, že aj fanúšikovia si Vianoce užijú a týmto by som im chcel popriať pokojné prežitie v kruhu rodiny a 29.12. sa vidíme na zápase proti Prievidzi. Verím, že hala bude vypredaná a spoločne sa budeme baviť basketbalom.