Aktuality

PP & TV RAJ Žilina - BK Inter Bratislava 72:67

Body: Dickson 24, Tot 15, Jackson 12, Merešš 11, Rožánek 3 (Stanojevič 7, Blagojevič, Mátych a Podhorský 0) resp. Baťka 11, Barač 7, Skinner a Smith po 6, Bulatovič 4 (Kinney 20, Fusek 6, Mrviš 5, Abrhám 2)
TH: 22/15 – 18/11
Fauly: 22 – 22
Trojky: 5 – 4
Rozhodovali: Brziak, Bara, Mlynarčík

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Keď idú tie sviatky, tak je treba povedať, že pre nás to je ako biblický príbeh súboja Dávida a Goliáša. Inter Bratislava je kvalitný a silný tím. Má vo svojich radoch veľmi skúsených hráčov. Môžeme si všetci zagratulovať, zahrali sme veľmi dobre hlavne z pohľadu obrany. Veľmi ma teší, že sme záver zápasu takticky zvládli a to bolo rozhodujúce."

Oliver Tot, hráč Žiliny: "Keď sa hrá proti Interu, tak si myslím, že každý tím je maximálne namotivovaný. Vedeli sme, že Inter hrá veľmi dobre a že musíme hrať skoro bezchybne, aby sme ich zdolali. V tomto, ako aj pri skoro všetkých víťazstvách tejto sezóny je nutné vyzdvihnúť výbornú prácu defenzívy."

Oliver Vidin, tréner Interu: "Tento zápas by som zhodnotil tak, že sme neboli koncentrovaní v útoku, hlavne v poslednej štvrtine. Robili sme zbytočné chyby, z ktorých sa musíme určite poučiť. Takéto zápasy určite ešte budú a teda musíme na takéto chyby reagovať. Hráči, od ktorých som očakával viacej, nezabrali. Dúfam, že v budúcich zápasoch budú hrať lepšie."

Michal Baťka, hráč Bratislavy: "Vedeli sme, že Žilina prehrala doma iba v prvom kole. Myslím si, že sme doma ukázali, že proti ním vieme hrať, žiaľ nám to teraz nepadalo v útoku. Nezvládli sme poslednú štvrtinu, ktorú sme prehrali, a tým aj celý zápas. Bol to náš posledný zápas v tomto roku. Verím, že v najbližšom stretnutí to bude víťazstvo."