Aktuality

PP & TV RAJ Žilina - MBK Rieker COM-therm Komárno 93:73

Body: Rožánek 18, Merešš 14, Blagojevič 12, Stanojevič 11, Tot 6 (Jackson 17, Dickson 15, Ďuriš, Mátych a Podhorský 0) reps. O'Reilly 18, Goodman 17, Delič 13, Jankovič 9, Hlivák 2 (Miloševič 11, Hunter 3, Bolek a Stojanov 0)
TH: 24/15 – 27/22
Fauly: 24 – 23
Trojky: 2 – 5
Rozhodovali: Ženiš, Bara, Mlynarčík

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Sme veľmi radi, že sme tento zápas zvládli. Komárno má veľmi kvalitný tím, no predviedli sme skvelú obranu. Chcel by som sa poďakovať chlapcom, ktorí v defenzíve odviedli výbornú prácu a dokázali odraziť väčšinu útokov súpera. Či už to bolo v rotáciách v obrane, alebo v situáciách, kedy súper postavil zónový pressing, vždy sme boli schopní to zvládnuť."

Róbert Rožánek, hráč Žiliny: "Myslím, že sme zachytili úvod a od prvej štvrtiny sme hrali, čo sme chceli. Spravili sme si dobrý náskok. Na konci zápasu sme aj kvôli tomu mierne poľavili, čo sa nám nesmie stávať. Sme veľmi radi za toto víťazstvo."

Dalibor Hlivák, hráč Komárna: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, lebo sme sem prišli úplne s inými úmyslami. Chceli sme hrať od začiatku naplno a koncentrovane. Žilina nás prekonala vo všetkých činnostiach a podaril sa nám tak úplný opak, čo sme chceli dosiahnuť. Najväčším problémom boli v obrane doskoky, kde Žilina mala druhé šance na skórovanie a tie premieňala. Máme veľa práce pred sebou, musíme sa poučiť z chýb."