Aktuality

Iskra Svit - PP & TV RAJ Žilina 94:72

Svit: Guillory 19, Avramovič a Davis po 15, Baldovský 10, Washburn 7 (Vučičevič 20, Galata 4, Bizub a Gajan po 2)
Žilina: Merešš 19, Rožánek 16, Jackson 9, Tot 6, Stanojevič 2 (Dickson 12, Blagojevič 8, Líška a Podhorský 0)
Štvrtiny: 28:16, 27:15, 23:18, 16:23
TH: 11/13 - 11/16
Fauly: 17 - 14
Trojky: 11 - 3
Rozhodovali: Zubák, Kúkelčík, Čurilla

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Svitu: "Myslím si, že tímový výkon, najmä v obrane, nám dal sebavedomie a voľnosť do riešenia útočných vecí. Vďaka tomu sme vošli do zápasu výborne a potom sa nám už hralo oveľa lepšie. Hrali sme so super energiou, to ma teší najviac."

Stanislav Baldovský, hráč Svitu: "Odohrali sme zápas podľa našich predstáv. Hrali sme tvrdo v obrane, získavali sme ľahké lopty. Už v prvom polčase sme si vytvorili náskok, potom sme zápas už len korigovali. Myslím si, že ak budeme takto hrať, tak potrápime aj popredné tímy. Ďakujem chlapcom, že dali do zápasu srdce i energiu. Taktiež ďakujem fanúšikom, vytvárali úžasnú atmosféru."

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "V prvom rade by som chcel zagratulovať Svitu, hrali s obrovskou energiou i nasadením. Ukázali kvalitu kádra, Avramovič i Vučičevič odohrali vynikajúci zápas. Opäť potvrdili kvalitu na domácej palubovke. Z prehry sa musíme poučiť, máme na čom pracovať."

Róbert Rožánek, hráč Žiliny: "Od začiatku zápasu bola Iskra lepšia. Už v prvej štvrtine si vytvorili náskok, potom ho už len navyšovali. Nešla nám streľba, ani sme nedoskakovali."