Aktuality

DeAndre Dickson: Podporu našich priaznivcov si veľmi ceníme

Jednou z kľúčových postáv víťazného zápasu v Spišskej Novej Vsi bol DeAndre Dickson. Americký pivot nášho tímu zaznamenal 21 bodov, 13 doskokov, 3 zisky a 2 bloky. Za kľúčový však považuje viac výkon celého tímu, než individuálne štatistiky. Okrem zhodnotenia zápasu v Spišskej Novej Vsi sme sa DeAndreho opýtali aj na to, ako vnímal atmosféru počas domáceho zápasu s Prievidzou.

V Spišskej Novej Vsi sme zaknihovali dôležité víťazstvo. Aké sú tvoje pocity z prvej výhry v sezóne?
Je to skvelý pocit. Verím, že nás táto výhra naštartuje do ďalších zápasov. Všetko vychádzalo zo spoločného úsilia, navzájom sme sa potiahli a nakoniec sme zvíťazili.

Napriek tomu, že náš tím je stále veľmi mladý, v rozhodujúcich momentoch sme ustáli tlak a zvíťazili. Čo bolo podľa teba kľúčom k výhre?
Zápas bol veľmi tesný, no my sme boli schopní zostať pokope, napriek všetkým nástrahám, ktoré nás počas neho čakali. Základom bol kolektívny výkon, v ktorom nikto neskúšal vyhrať zápas sám, ale dôveroval svojim spoluhráčom. Vyhrali sme ako tím.

V stredu o 18:00 sa opäť vraciame na domácu palubovku. V prvom domácom zápase sme úspešní byť nedokázali, atmosféra však bola jedinečná. Ako sa ti hralo?
Atmosféru som si od prvého okamihu zamiloval. Naši fanúšikovia sú úžasní a veľmi ma mrzí, že sme sa im v prvom kole neodvďačili výhrou. Urobíme však všetko preto, aby sa nám to podarilo už v najbližšom zápase proti Svitu. Podporu našich priaznivcov si veľmi ceníme a v domácich zápasoch dokážeme byť bez ich podpory úspešní len veľmi ťažko. Teším sa na vás v stredu a v mene celého tímu ďakujem všetkým našim fanúšikom podporu!