Aktuality

V Žiline dostávajú priestor aj odchovanci

V Žiline sa buduje káder pre sezónu 2018/2019 nielen zo skúsených domácich alebo zahraničných hráčov, ale príležitosť dostanú aj mladí žilinskí odchovanci, ktorí budú naberať skúsenosti v mužskom basketbale.

Prvým z nich je Timotej Šváby. Tento stále len 17-ročný hráč začínal s basketbalom v Dolnom Kubíne, kde si ho vyhliadla MBK Victoria Žilina, s ktorou sa stal dvakrát majstrom Slovenska v mládežníckych kategóriách. Na Majstrovstvách SR bol dvakrát zaradený do all-stars tímu.

Domácim odchovancom je aj Dávid Erben. Tento takisto stále iba 17-ročný 204 centimetrov vysoký podkošový hráč je pravidelnou súčasťou mládežníckych výberov SR, pričom figuruje aj v nominácii SR U18 na ME B-kategórie, ktoré sa uskutočnia na prelome júla a augusta v Skopje.

Šimon Turza si svoju extraligovú premiéru stihol odbiť už v uplynulej sezóne aj napriek tomu, že zároveň nastupoval v lige juniorov v MBK Victoria Žilina, s ktorými sa prebojoval do Final 4. Šimon Turza pravidelne patril v mládežníckych súťažiach medzi najlepších strelcov a rovnako ako Dávid Erben, aj on bude súčasťou siršej nominácie reprezentačného výberu U18 na nadchádzajúcich ME B-kategórie v macedónskom Skopje.

V drese extraligovej Žiliny bude pokračovať aj Filip Pažický. Tento 194 cm vysoký 19-ročný odchovanec, ktorý prvé skúsenosti medzi mužmi zbieral už počas minulého ročníka, bol takisto súčasťou mládežníckych výberov SR.

V extraligovej Žiline sú pripravení dať šancu všetkým mladým hráčom a bude už len na nich, ako sa svojej šance chopia a stanú sa platnou súčasťou tímu.