Aktuality

Milič Blagojevič prvou zahraničnou posilou

Sme radi, že vám môžeme predstaviť prvú zo zahraničných posíl, ktorou je 27-ročný Srb Milič Blagojevič, 200 cm vysoké krídlo, ktoré už má skúsenosti s pôsobením na Slovensku, keď v minulosti obliekal dres Banskej Bystrice, Svitu či Košíc a naposledy Lučenca.

V uplynulej sezóne pôsobil Milič Blagojevič v českej Kooperativa NBL v NH Ostrava, kde si pripísal priemerne 13 bodov na zápas, v slovenskej extralige v drese Lučenca zaznamenal priemer takmer 15 bodov. Vzhľadom na uvedené štatistiky sa od Miliča budú očakávať body aj v drese PP & TV RAJ Žilina a mal by sa stať jedným z lídrov.

Angažovanie Miliča Blagojeviča je jasným odkazom pre žilinských fanúšikov, ako aj pre celú Eurovia SBL, že so Žilinou treba počítať v boji o čo najlepšiu pozíciu zaručujúcu účasť v play-off.

M. Blagojevič: Som rád, že prichádzam do krajiny, kde je basketbal veľmi populárny a ľudia si ho naplno užívajú. Teší ma to o to viac, že budem hrávať pod Ivanom Kurillom, jedným z najlepších trénerov. Som poctený, že mám príležitosť hrať v Žiline, v klube s dlhoročnou tradíciou a urobím maximum pre fanúšikov, aby si užili naše zápasy a samozrejme pre klub a ľudí okolo klubu. Mojim cieľom je, aby Žilina predvádzala oveľa lepší basketbal ako v minulej sezóne.

Od srbskej posily si veľa sľubuje aj žilinský lodivod Ivan Kurilla, ktorý tak s Miličom nadviaže na spoluprácu z minulosti.

Ivan Kurilla: Na trhu sme hľadali opciu na pozíciu 3-4. V minulosti som mal možnosť s Miličom pracovat, a tak viem, do čoho ideme. Milič pozná našu súťaž, hral tu niekoľko rokov, a tak s adaptáciou nebude mať problém. V minulej sezóne pôsobil v českej Ostrave, kde patril medzi lídrov tímu a mal veľmi vydarenú sezónu. Verím, že Milič svojou skúsenosťou pomôže našemu tímu v novej sezóne.