Aktuality

Oliver Tot posilou PP & TV RAJ Žilina

Pred niekoľkými dňami sa dostala na verejnosť informácia, že Oliver Tot má byť ďalšou z posíl v žilinskom kádri. Sme radi, že vám môžeme túto informáciu potvrdiť a že Oliver bude súčasťou nášho tímu a pomôže nám tak v napĺňaní našich ambícii.

Ivan Kurilla: S Oliverom som mal možnosť pracovať na reprezentačnej úrovni pred niekoľkými rokmi, kde naša spolupráca bola výborná. Ide o inteligentného hráča, vysokého rozohrávača s výškou 200 cm, čo je v basketbale veľká výhoda. Verím, že nám Oliver prinesie potrebnú kvalitu na tomto poste. Sme radi, že Róbertovi Rožánkovi a Jakubovi Mereššovi máme v našom tíme ďalšieho slovenského hráča.

Na spoluprácu s trénerom Ivanom Kurillom sa teší aj samotný hráč, ktorý má skúsenosti aj s reprezentačným výberom SR a takisto bol súčasťou mládežníckych výberov SR U20 a U16.

Oliver Tot: Som rád, že som sa dohodol so Žilinou na nasledujúcu sezónu. Myslím, že to bude dobrá voľba po ukončení štúdia na Wlliam & Mary. Páči sa mi mladý káder a takisto poznám trénera Kurillu, ktorý ma viedol v mládežníckych reprezentáciách. Veľmi sa na sezónu teším. Som si istý, že tímu pomôžem k dobrým výsledkom.

Oliver strávil uplynulé štyri sezóny v univerzitnej NCAA, kde nastupoval v tíme William & Mary, a v poslednej sekunde na seba upútal víťaznou strelou z polovice ihriska.

Napriek tomu, že jeho doterajšiu kariéru poznačili viaceré zranenia, ktoré mu neumožnili výraznejšie sa štatisticky presadiť, v Žiline si od dvojmetrového rozohrávača sľubujú posilnenie práve na tejto pozícii.