Aktuality

Michal Podhorský sa vracia do Žiliny!

Prinášame skvelú správu pre priaznivcov PP & TV RAJ Žilina, do tímu prichádza domáci odchovanec Michal Podhorský!!! Naposledy hráč VŠEMvs Karlovka Bratislava, predtým však aj Baníku Handlová či BC Prievidza bude opäť hájiť žilinské farby, čo len potvrdzuje ambície tímu výraznejšie sa presadiť v boji o play-off.

Michala Podhorského snáď ani netreba žilinským fanúšikom špeciálne predstavovať, je súčasťou generácie domácich odchovancov, ktorá svojho času dominovala na slovenských palubovkách či už v kategórií juniorov alebo aj v tom čase existujúcej kategórii U20. Táto generácia sa zároveň postarala o návrat Žiliny na extraligovú mapu, keď v sezóne 2008/2009 ovládla 1. ligu. Michal Podhorský bol takisto členom tímu, ktorý v ročníku 2010/2011 vybojoval pre žilinské farby bronzové medaily. Žiaľ nasledujúca sezóna bola pre Žilinu na niekoľko rokov poslednou v extralige a tím zložený prevažne z odchovancov sa rozpadol.

Medzi najväčšie úspechy Michala Podhorského, okrem titulov v mládežníckych kategóriách, patrí aj zisk striebornej medaily v sezóne 2013/2014 v drese BC Prievidza.

M. Podhorský: Počas predošlej sezóny, kedy som sa vrátil po dlhšom čase na žilinskú palubovku ako hráč Karlovky, zanechalo to vo mne veľa pozitívnych emócií, ako aj nostalgických spomienok. Už vtedy som bol podpichovaný zo strany vedenia ako aj kamarátov, či sa nechcem vrátiť domov a zahrať si tu. Bolo by to pekné, no v tej chvíli nereálne. Taktiež som si to myslel aj pred pár týždňami. Avšak sa viacero okolností v poslednej dobe zmenilo. Ja som rád, že má basketbal v Žiline opäť svoje miesto, že sa mu venujú ľudia, ktorým záleží na športe a že môžem byť toho súčasťou. Už sa teším na sezónu.

Veríme, že nadchádzajúca sezóna bude pre “Pokyho” úspešná a rovnako tak pre celý tím PP & TV RAJ Žilina a že táto spolupráca pomôže opäť poblázniť všetkých fanúšikov žilinského basketbalu.

A na záver zostrih zo zápasu Žilina - Nitra v bronzovej sezóne 2010/2011, v ktorom Michal Podhorský rozhodol o najtesnejšom víťazstve 77:76.