Aktuality

Rožánek a Merešš v žilinskom drese aj v sezóne 2018/2019

Pred týždňom sme vám priniesli informáciu o pokračovaní trénera Ivana Kurillu v tíme PP & TV RAJ Žilina a sme radi, že vám môžeme predstaviť dvojicu hráčov, ktorí budú takisto pokračovať v žilinskom tíme aj v nasledujúcej sezóne. Róbert Rožánek a Jakub Merešš, domáci odchovanci a jedni z najtalentovanejších mladých hráčov v extralige, ktorí boli dôležitou súčasťou tímu v uplynulej sezóne, sa dohodli na pokračovaní v drese Žiliny a napĺňaní stanovených cieľov v nadchádzajúcom ročníku.

Róbert Rožánek nebol len jednou z najväčších opôr Žiliny, ale v sezóne 2017/2018 s priemerom viac než 19 bodov na zápas bol štvrtým najlepším strelcom celej Eurovia SBL.

R. Rožánek: Som rád, že môžem pokračovať v Žiline a pomôcť im v dosahovaní ich aj mojich osobných cieľov. Vybral som si práve túto ponuku, lebo v Žiline som sa dohodol ako finančne, tak sme si sadli aj cieľmi a filozofiou klubu a taktiež mi chýba ešte dokončiť posledný ročník na škole, takže to všetko do seba zapadlo. Dúfam, že budeme mať úspešnú sezónu a potešíme ňou hlavne našich fanúšikov.

Jakub Merešš bol takisto stabilnou a dôležitou súčasťou žilinského tímu a domáci fanúšikovia si ho pamätajú najmä pre jeho atletické schopnosti, ktoré predvádzal pod oboma košmi.

J. Merešš: Som rád, že môžem zostať v Žiline a tak jej pomôcť k dosiahnutiu cieľov v sezóne 2018/2019. Pre Žilinu som sa rozhodol z dôvodu, že v tu mám domáce zázemie ako aj, že som ešte stále študentom Žilinskej univerzity. Verím, že ako ja, tak aj klub, budeme mať sezónu plnú úspechov a že hrou budeme baviť našich fanúšikov.