Aktuality

Žilina posilňuje v boji o play-off

Extraligový tím PP & TV RAJ Žilina nevzdáva boj o play-off, a tak posilňuje o dvoch hráčov, ktorí by mali tím vystúžiť na pozíciach, kde sa trápil najviac. Sú nimi slovenský mládežnícky reprezentant Boris Belavý, ktorý prichádza z MBK Komárno a Srb Jovan Crnić, ktorý naposledy pôsobil v Dinamo Tbilisi.

Boris Belavý 22-ročný a 201 cm vysoký odchovanec Považskej Bystrice, mládežnícky reprezentant SR.

Ondrej Šoška (generálny manažér): Ja osobne som veľmi rád, že sa nám podarilo získať Borisa. Poznáme sa osobne, hrávali sme spolu. Presne pasuje do našej koncepcie mať v tíme čo najviac mladých slovenských hráčov. Je to veľký talent, dostane možnosť hrať a pracovať pod kvalitným trénerom. Veríme, že bude podobne úspešný ako jeho strýko Pišta Svitek.

Jovan Crnić 23 rokov, 196 cm, pochádza zo srbského Nišu, okrem Dinama Tbilisi, z ktorého prichdádza, pôsobil aj v univerzitnej NCAA.

Ivan Kurilla (tréner): Spoločne s generálnym manažérom Ondrom Šoškom sme hľadali vhodný typ do zostavy. Myslíme si, že práve Jova ním bude. Ide o vysokého combo-guarda, čo bol náš doterajší problém a bolo to cítiť hlavne v zápasoch s tímami, ktoré majú na tejto pozícii vyšších, ale hlavne fyzickejších hráčov. Toto všetko smeruje k tomu, že chceme zabojovať o účasť v play-off, aj keď čas sa kráti. Zároveň v tíme chcem, aby bola aj konkurencia, iba tak môžu jednotliví hráči rásť.

Jovan Crnić