Aktuality

Do Žiliny prichádza Patrick Onwenu

Zranenie Brandona Conleyho sa ukázalo byť vážnejším, než sa predpokladalo a žiaľ do konca sezóny už nebude môcť vybehnúť na palubovky, preto odchádza späť do Ameriky. Vedenie klubu sa rozhodlo nájsť náhradu, a tak angažovalo nového legionára. Je ním 24-ročný Patrick Onwenu, rodák z Detroitu, ktorý hráva na rovnakej pozícií ako Conley.

Nakoľko sa podarilo vybaviť všetky potrebné náležitosti spojené s prestupom, Patrick Onwenu bude už k dispozícii v najbližšom domácom stretnutí proti Interu Bratislava. Veríme, že bude rovnakou oporou ako Brandon Conley. Už dávnejšie bolo avízované, že káder opúšťa Bobby Brown, ktorý nenaplnil očákávania, ktoré vedenie klubu doňho vkladalo. Zo súpisky sa nenápadne vytratil aj Gustáv Hoferica, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju krátku basketbalovú kariéru. Do zostavy pre zápas s Interom by už trénerovi Kurillovi mal byť k dispozícii uzdravený Jakub Merešš, vracajúci sa po zranení členka.

Patrik Onwenu - 24-ročný, 201 centimetrov vysoký podkošový hráč, pôsobil naposledny v Nórsku, predtým pôsobil aj v Dánsku a takisto v americkej NCAA.