Aktuality

Americké trio späť pod Dubňom!!!

Trojica Američanov, ktorí ešte pred sezónou posilnili tím PP & TV RAJ Žilina, sa pred takmer mesiacom musela vrátiť kvôli problémom s vízami späť do USA. Spomínaná trojica Walter Wright, Brandon Conley a Brandon Holcomb patrila k oporám tímu a lídrom v štatistikách, keď v priemere dosiahli 51 z 80 svojho tímu a tak nie je prekvapením, že bez ich účasti Žilina ťahala sériu prehier. To sa však už od najbližšieho kola (zápas v stredu v Karlovke) zmení, Walter Wright a Brandon Holcomb sa už opäť pripojili k tímu a budú trénerom k dispozícií už v najbližšom zápase, Brandon Conley by sa mal vrátiť najneskôr v priebehu budúceho týždňa. Žilina sa medzičasom posilnila o ďalšieho Američana Bobbyho Browna, ktorý sa úž predstavil v troch stretnutiach v drese Žiliny ako aj smečiarskej súťaže v rámci All-Stars zápasu, ktorý sa uskutočnil uplynulú sobotu v HANT Aréne. Bobby Brown ostáva súčasťou tímu aj po návrate jeho krajanov.

K situácii ohľadom víz sa vyjadril aj generálny manažér Ondrej Šoška.

Ondrej Šoška: Podarilo sa vybaviť pre hráčov národné víza. Šlo o pilotný projekt, takže to nebolo jednoduché. Sme radi, že to vyšlo, bude to prospešné pre všetky kluby rôznych športov. Najmä sme ale radi, že sa vrátili naši overení, kvalitní hráči.

V klub došlo aj k ďalšej výraznej zmene a to na trénerskom poste.

Ondrej Šoška: V Žiline sme zmenili aj trénerov. Máme ich v klube viac, chceli sme dať šancu ďalším, aby sa ukázali. Maroš Moravčík je nádejný tréner, ktorý má budúcnosť. Momentálne ho nahradí Richard Uhrina ako hlavný tréner a Peter Muhlberger ako mentor a asistent.

Fanúšikov určite zaujíma, či bude Ondrej Šoška pokračovať po úspešnom reštarte kariéry, jeho odpoveď na túto otázku je "Vraciam sa späť na 'farmu' do mestskej ligy".