Aktuality

Žilina si pripísala ďalšie víťazstvo

PP & TV RAJ Žilina privítala na svojej palubovke Spišskú Novú Ves, ktorej v prvom vzájomnom stretnutí podľahla po predĺžení a tak bolo čo oplácať. Domáci už mohli počítať s udravenými hráčmi, ktorých absencia sa podpísala pod vysokú prehru v Košiciach v poslednom kole.

PP & TV RAJ Žilina - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 77:76

Body: Conley 27, Wright 21, Holcomb 13, Rožánek 11, Ďurana 4, Ďuriš 1 resp. Bulatovič 17, Nzege 15, Majerčák 13, Bennett 10, Ninkovič 10, Krajňák 5, L'Africain 4, Lenárt 2.

Štvrtiny: 20:30, 15:21, 25:16, 17:9

Fauly: 17-24

Trojky: 0 - 9

TH: 28/19 - 7/7

Úvodné minúty patrili domácim, ktorí si utvorili mierny náskok, ten však hostia dokázali vďaka efektívnej streľbe veľmi rýchlo zmazať a ujať sa vedenia. Žilina sa celý čas strelecky trápila a tak už po prvej štvrtine bolo manko dvojciferné.

Trápenie domácich pokračovalo aj v druhej desaťminútovke a tak Spišská Nová Ves postupne navyšovala svoje vedenie a to už na 18 bodov (30:48), Žilinčania síce z tohto náskoku stiahli, ale posledné slovo mali opäť hostia, keď trojkou spolu s klaksónom stanovili na polčasových 36:51.

Po polčasovej prestávke sa obraz hry výrazne zmenil. Žilina dokázala zabrať v obrane z čoho následne vyplývali protiútoky, z ktorých dosahovala dôležité body a ukrajovala z náskoku hostí a dokázali sa opäť vrátiť do stretnutia.

Domáci vo vynikajúcej obrane pokračovali aj v poslednej štvrtine a aj keď strelecky sa naďalej trápili, tak minútu pred koncom sa im podarilo opäť dostať do vedenia, ktoré sa im podarilo ustrážiť až do konca. Za zmienku stojí, že Žilina v celom stretnutí nedala jediný kôš spoza trojbodovej hranice.