Aktuality

PP & TV Raj Žilina – MBK Rieker Com-Therm Komárno 87:75

Body: Wright 34, Conley 12, Skvašik 11, Merešš 10, Holcomb 8, Ďurana 10, Ďuriš 3, Hebibi 3 resp. Bowman 18, Diminič 17, Jankovič 15, Vuk Djordjevič 14, Adams 4, Hoferica 4, Stojanov 3, Jurčina 0, Marchyn 0, Vojtek 0 Štvrtiny: 22:22, 21:21, 19:16, 25:16

Žilinčania sa po dlhšej dobe opäť predstavili pred domácim publikom. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim a takmer celú prvú štvrtinu si udržiavali mierny náskok. Veľmi vyrovnaná partia pokračovala aj v druhej desaťminútovke, v ktorej si žiadny z tímov nevybudoval náskok vyšší ako pár bodov. Mimoriadne vyrovnané stretnutie pokračovalo aj v druhom polčase, Žilina si síce vytvorila náskok šiestich bodov, ale Komárno sa veľmi rýchlo dotiahlo. Rozuzlenie zápasu prišlo až v poslednej štvrtine, v úvode ktorej ušli Žilinčania na rozdiel deviatich bodov (70:61) a ako sa neskor ukázalo, tento náskok bol rozhodujúci a tak si PP & TV RAJ Žilina pripísala na konto druhé víťazstvo v sezóne.

Maroš Moravčík: Tešíme sa z víťazstva, po tesných domácich prehrách sme sa nevzdali a boli sme namotivovaní pred domácim publikom po troch zápasoch vonku. Plná hala nás hnala vpred. Zomkli sme sa a bez zraneného Rožáneka sme podali kolektívny výkon.

Jakub Merešš: Podali sme dobrý a bojovný výkon. Hrali sme dobre a koncetrovane, hlavne v obrane. Domáca kulisa bola neskutočná, diváci nás svojim povzbudzovaním hnali dopredu, za čo by som sa im chcel touto cestou poďakovať.